Minister Szumowski o odejściu wiceministra Czecha, marihuanie i całodobowej infolinii NFZ

Autor: RMF24/Rynek Zdrowia • • 06 lutego 2019 13:25

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w rozmowie z dziennikarze RMF FM powiedział, że za trzy miesiące powinna ruszyć całodobową infolinię NFZ.

Minister Szumowski o odejściu wiceministra Czecha, marihuanie i całodobowej infolinii NFZ
Fot. Archiwum

Przyznał, że dzięki takiej infolinii pacjent będzie mógł się dowiedzieć, gdzie najszybciej może mieć np. wymieniony staw biodrowy albo w nocy jak się obudzi z potężnym bólem głowy, to dowie się, gdzie uzyska pomoc. Minister zdrowia przyznał, że w tej chwili trwa przetarg na całodobową obsługę infolinii NFZ, która obecnie funkcjonuje od 8 do 16.

Szef resortu zdrowia zdementował też plotki dotyczące dymisji swojego wiceministra Marcina Czecha. Według pojawiających się w mediach informacji, wiceminister Czech miał stracić stanowisko ponieważ sprzyjał koncernom farmaceutycznych. Szumowski wyjaśnił, że takie doniesienia nie mają nic wspólnego z prawdą i stanowią jeden z największych absurdów, jakie zna.

Przyznał też, że wiceminister Czech doprowadził do spadku cen wszystkich produktów, jakie były w procesie refundacji. Przeprowadził ponad 3000 decyzji refundacyjnych. Jak mówił, to wszystko go wykończyło, w efekcie doszło u niego do nagłej utraty przytomności, z powodu której trafił do szpitala. Wkrótce po tym złożył rezygnację na ręce premiera z powodów zdrowotnych. Podkreślił też, że wiceminister nadal przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Minister Szumowski wskazał również, że jest przeciwny legalizacji marihuany jako używki. Jak przyznał, dane medyczne pokazują, że marihuana po pierwsze prowadzi do uzależnień, a po drugie zwiększa użycie pozostałych narkotyków.

W rozmowie powiedział także, że raz w życiu spróbował marihuany i to się dla niego źle skończyło.

Więcej: www.rmf24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum