×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Minister Radziwiłł obchodzi dziś 60. urodziny. Jeśli zostanie w MZ, dostanie...

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KG/Rynek Zdrowia   • 09 stycznia 2018 11:25

O godz. 12 we wtorek (9 stycznia) ma się okazać jak będzie wyglądał rząd po rekonstrukcji. Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł jest nieoficjalnie wymieniany wśród szefów resortów, którzy pożegnają się ze swoimi stanowiskami. PO zapowiada, że jeśli szef MZ się nie zostanie zmieniony, złoży wniosek o jego odwołanie.

Minister Radziwiłł obchodzi dziś 60. urodziny. Jeśli zostanie w MZ, dostanie...
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Konstanty Radziwiłł urodził się 9 stycznia 1958 r. we Wrocławiu. We wtorek (9 stycznia) obchodzi 60. urodziny. Media spekulują, jaki prezent dostanie szef resortu zdrowia, czy utrzyma się na stanowisku.

Platforma Obywatelska zapowiedziała, że jeśli Konstantego Radziwiłła nie obejmie wtorkowa rekonstrukcja rząd, złoży wniosek o jego odwołanie.

Szef klubu PO Sławomir Neumann wskazał, że w ten sposób Platforma będzie chciała poprzez swój wniosek "pomóc" premierowi Morawieckiemu podjąć decyzję o zmianie w resorcie zdrowia, ponieważ - według niego - obecny minister "nie radzi sobie z kryzysem w służbie zdrowia, który sam wywołał" - podaje TVN24.

Na następcę ministra Radziwiłła typowany jest prof. Łukasz Szumowski, kardiolog, elektrofizjolog i specjalista chorób wewnętrznych, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Prof. Szumowski dołączył do kierownictwa MNiSW w listopadzie 2016 r. W tym roku otrzymał również z rąk prezydenta Andrzeja Dudy tytuł profesora.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze