Minister Niedzielski: w sobotę decyzja dotycząca pracy szkół

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 października 2020 21:29

W sobotę o godz. 11 zbierze się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w sprawie sytuacji związanej z epidemią COVID-19 - poinformował w piątek (9 października) wieczorem minister zdrowia Adam Niedzielski. Na sobotę zaplanowana jest też konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego.

Minister Niedzielski: w sobotę decyzja dotycząca pracy szkół
Fot. PTWP

Radio RMF FM informowało w piątek, że podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ma zapaść decyzja dotycząca funkcjonowania szkół. Powrócić ma - według rozgłośni - nauczanie zdalne, na początek w najstarszych klasach. Decyzje w tej sprawie miałyby zostać ogłoszone na konferencji prasowej szefa rządu.

Minister Niedzielski potwierdził w piątek w rozmowie z TVN24, że w sobotę o godz. 11 zbiera się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. - Trudno jest w tej chwili przesądzać, jakie będą podjęte decyzje - dodał szef MZ.

Jako "bardzo mało prawdopodobny" Niedzielski określił scenariusz, w którym szkoły miałyby zostać całkowicie zamknięte. - Nie wydaje mi się, żeby do takiego zamknięcia w pełnym zakresie doszło, jest to według mnie scenariusz bardzo mało prawdopodobny - stwierdził minister zdrowia.

Według piątkowych danych resortu zdrowia badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 4739 osób. Jest to najwyższy dzienny bilans od początku epidemii. Zmarły 52 osoby. 

PAP - Marta Rawicz

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum