Minister Niedzielski o wydłużeniu kwarantanny przy alertowej odmianie COVID-19

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP01 czerwca 2021 14:50

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział projekt przewidujący wydłużenie kwarantanny o kolejne 10-14 dni w przypadku osób z niepokojącą odmianą koronawirusa.

Minister Niedzielski o wydłużeniu kwarantanny przy alertowej odmianie COVID-19
Będzie dłuższa kwarantanna przy niektórych odmianach COVID-19/Foto: Shutterstock
  • Minister zdrowia został zapytany na konferencji prasowej, czy rząd zamierza wprowadzić zakaz wyjazdu na wakacje w określonych kierunkach w związku z nowymi mutacjami koronawirusa
  • Odpowiedział, że nie planuje wprowadzenia zróżnicowania
  • Wszystkie osoby, które przyjadą do Polski, będą traktowane tak samo

Na wtorkowej (1 czerwca) konferencji prasowej ministra zdrowia padły odpowiedzi na nurtujące od dłuższego czasu pytania dotyczące kwestii paszportów covidowych. Minister Niedzielski oświadczył, że "nie wprowadzamy i nie planujemy wprowadzenia żadnego zróżnicowania".

Procedury po powrocie do Polski

Przypomniał, że po przyjeździe do Polski ze wszystkich kierunków obowiązuje taka sama zasada - jest obowiązkowa kwarantanna, z której zwalnia status szczepienia szczepionkami zatwierdzonymi przez Europejską Agencję Leków bądź test wykonany w strefie Schengen.

- Jedynym elementem różnicowania, o którym myślimy, to sytuacja, w której zidentyfikujemy, że dana osoba zakażona ma jedną z mutacji alertowych. W odniesieniu tej sytuacji przygotowujemy projekt, żeby była wydłużona kwarantanna z 10 do 14 dni. Przy takich wariantach sanepid działa w specjalnej formie - powiedział Niedzielski. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum