Minister Kopacz dobrze wyznaczyła kierunek, spodziewam się kontynuacji

Senator Rafał Muchacki (PO), nowo wybrany przewodniczący Senackiej komisji zdrowia mówiąc o tym, czego można się spodziewać po nowym ministrze zdrowia Bartoszu Arłukowiczu, odpowiada krótko: - Kontynuacji. Jako szef senackiej komisji zapowiada współpracę zarówno z nowym ministrem zdrowia, Sejmową komisją zdrowia jak i środowiskiem medycznym.

Senacka komisja zdrowia chce przede wszystkim zacieśnić współpracę z Sejmową komisją zdrowia. Można np. zorganizować posiedzenie obu komisji i zastanowić się nad wspólnymi inicjatywami nie tylko legislacyjnymi.

Chciałbym również bliżej współpracować z samorządami lekarskimi i pielęgniarek i położnych zarówno na poziomie centralnym jak i regionalnym. Ta współpraca może dotyczyć również generalnie samorządów bo nie trzeba zmian w prawie by wiele polepszyć u samej organizacji służby zdrowia.

Z pewnością na te i inne tematy będę rozmawiał zarówno z prezydium Sejmowej komisji zdrowia jak i z ministrem Bartoszem Arłukowiczem. Chciałbym poznać oczekiwania pana ministra dotyczące pracy senackiej Komisji Zdrowia.

Oczywiście mam nadzieję na dobrą współpracę zarówno z Sejmową komisją zdrowia jak i z resortem zdrowia. Zostałem wybrany przewodniczącym zaledwie kilka dni temu więc wolałby, raczej mówić o tym co robimy i o efektach końcowych - czyli za jakiś czas.

Czego spodziewam się po nowym szefie resortu? Mogę odpowiedzieć krótko: kontynuacji. Uważam, że minister zdrowia Ewa Kopacz dobrze nakreśliła kierunek, w związku z tym spodziewam się, że jej inicjatywy będą kontynuowane. I tego oczekuję.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER SERWISU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych