Minister Arłukowicz oceniony na dwóję

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 20 lutego 2012 10:31

Bartosz Arłukowicz i Joanna Mucha otwierają listę najgorzej ocenianych ministrów rządu Donalda Tuska. W sondażu SMG/KRC na zlecenie RMF FM badani przyznawali ministrom oceny jak w szkole - od 1 do 6. Minister zdrowia i minister sportu dostali po dwójce. Podobnie jak sam premier.

Według Polaków, rząd na razie nie zdał egzaminu. Najgorzej ocenianym ministrem jest szef resortu zdrowia Bartosz Arłukowicz - średnia 2,4. Najwięcej jedynek dostała minister sportu Joanna Mucha. Ze średnią 2,56 wylądowała na drugim miejscu. Na trzecim, ex aequo z ministrem pracy Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, uplasował się premier Donald Tusk. Z dwójki się nie wyciągnął - dostał ogólną ocenę 2,61.

23 proc. badanych chce odejścia Bartosza Arłukowicza. Czym Tusk i jego ministrowie zasłużyli na tak złe oceny? Rządowi dostało się za zamieszanie z ustawą refundacyjną, wielkie premie dla szefów Narodowego Centrum Sportu, propozycje podniesienia wieku emerytalnego i brak konsultacji ws. ACTA.

W tej ostatniej sprawie najbardziej źli na premiera byli jednak "młodzi, wykształceni z wielkich miast" i przede wszystkim mężczyźni. Kobiety gorzej oceniły problemy z refundacją leków i podniesienie wieku emerytalnego. Dla osób starszych najgorszym zaniechaniem rządu jest zamęt wokół ustawy refundacyjnej. Za to osoby w wieku 34-59 lat najbardziej obchodzi kwestia wydłużenia wieku emerytalnego.

Sondaż przeprowadzono 17-18 lutego 2012 r. na próbie 1000 dorosłych Polaków przez Millward Brown SMG/KRC.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum