Minął termin ultimatum dla premiera. Co teraz zrobią protestujący medycy?

Autorzy: oprac. PG; oprac. MP • Źródło: Rynek Zdrowia23 listopada 2021 06:46

Co dalej z protestem medyków? - Nie mogę powiedzieć - ucina Krystyna Ptok, ale potwierdza, że medycy, mimo postawionego ultimatum, nie dostali odpowiedzi od Mateusza Morawieckiego. - W ciągu najbliższych dni podamy szeroką informację dotyczącą następnych kroków komitetu - dodaje Gilbert Kolbe.

Protestujący medycy z Białego Miasteczka postawili ultimatum premierowi Fot. PAP/Tomasz Gzell
  • 3 listopada Komitet Protestacyjno-Strajkowy Ochrony Zdrowia wysłał list do Mateusza Morawieckiego, oczekując na odpowiedź do 20 listopada
  • Jak informuje nas Krystyna Ptok odpowiedzi brak. Co dalej z protestem? Co z Białym Miasteczkiem?
  • Pewne jest, że 23 listopada w Senacie odbędzie się posiedzenie dwóch komisji w tej sprawie. Senatorowie mają zaapelować do rządzących o szybkie porozumienie z protestującymi medykami

Apel senatorów do rządu o porozumienie z protestującymi medykami 

We wtorek, 23 listopada, w Senacie odbędzie się posiedzenie Komisji Zdrowia oraz Komisji Ustawodawczej. W trakcie obrad ma dojść do pierwszego czytania projektu uchwały w sprawie apelu do rządu o „pilne podjęcie odpowiednich działań zmierzających do porozumienia z przedstawicielami środowisk medycznych w celu możliwie najpełniejszej realizacji ich postulatów”.

Autorami projektu jest grupa kilkunastu senatorów Koalicji Obywatelskiej, Lewicy oraz jeden senator niezrzeszony, co jest pokłosiem przedłużającego się protestu medyków, którzy 11 września przeszli ulicami Warszawy, a po manifestacji rozbili Białe Miasteczko przed Kancelarią Premiera.

Czytaj: 15 senatorów przygotowało apel do rządu o pilne porozumienie z medykami

Co się wydarzyło na sali operacyjnej w Wałbrzychu? Sprawę bada prokuratura

Protestujący medycy piszą list do premiera

Przypomnijmy, mimo kilku prób, Komitet Protestacyjno-Strajkowy Ochrony Zdrowia nie mógł dojść do porozumienia z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia i 4 listopada wysłał list do Mateusza Morawieckiego, domagając się podjęcia działań przez premiera w sprawie fiasku w rozmowach z przedstawicielami resortu zdrowia.

- Wczoraj przekazaliśmy pismo do premiera i to jest nasz ostatni list skierowany do niego - powiedziała wówczas Krystyna Ptok, przewodniczącą Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. 

Czytaj: Szpital wstrzymał wszystkie planowane operacje do odwołania. Przez COVID-19

Szpital covidowy pilnie zatrudni medyków. Potrzeba pielęgniarek, ratowników i opiekunów medycznych

20 listopada minął termin ultimatum danemu premierowi. Co dalej z protestem medyków?

Protestujący medycy dali premierowi czas do 20 listopada. Termin minął. Co teraz? - Nie mogę powiedzieć. Nie mogę w tej chwili ubiegać naszych działań - ucina Krystyna Ptok.

-  W ciągu najbliższy dni podamy szeroką informację dotyczącą następnych kroków komitetu - tłumaczy rzecznik Białego Miasteczka Gilbert Kolbe, który potwierdza, że do dziś medycy nie otrzymali odpowiedzi od premiera Mateusza Morawieckiego.

Czytaj: Krystyna Ptok: premier ma czas do 20 listopada. Co potem?

Premier chce rozmawiać z opozycją. Chodzi o weryfikację szczepień na COVID-19

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum