Milion litrów środka dezynfekującego trafi do wszystkich polskich szkół

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 marca 2020 20:35

Milion litrów środka dezynfekującego trafi do wszystkich polskich szkół - poinformował w środę (4 marca) szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Środki dezynfekujące na zlecenie rządu wyprodukuje Orlen i Polfa Tarchomin.

Michał Dworczyk poinformował, że zostanie złożone zamówienie na 1 mln litrów środka dezynfekującego, który zostanie dostarczony do wszystkich szkół w Polsce. Fot. Flickr/vazovsky (CC BY-SA 2.0)

Dworczyk po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poinformował, że premier Mateusz Morawiecki przyjął podczas tego posiedzenia raporty od wszystkich służb i od szefów resortów zaangażowanych w walkę z korona wirusem.

Mówiąc o pierwszym wykrytym przypadku koronawirusa w Polsce, Dworczyk ocenił, że w związku z nim "sytuacja w Polsce się zmieniła". Poinformował, że dlatego premier wydał "konkretne zalecenia" podległym mu resortom związane z zagrożeniem epidemią koronawirusa, z których w najbliższy piątek zostaną one rozliczone. Wtedy też ponownie spotka się zespół kryzysowy - dodał.

Premier w środę zlecił również Polfie Tarchomin i Orlenowi produkcję środków do dezynfekcji, w związku z tym, że "były sygnalizowane bardzo poważne braki tych środków".

Dworczyk powiedział, że zostanie złożone zamówienie na 1 mln litrów środka dezynfekującego, który zostanie dostarczony do wszystkich szkół w Polsce, a Polfa Tarchomin będzie produkowała taki środek na potrzeby indywidualne. Jak podkreślił, zgodnie z deklaracjami Orlenu pierwszych 100 tys. litrów płynu spodziewać się można około 14 marca.

- Nieco wcześniej będziemy pozyskiwać od Polfy Tarchomin płyny w mniejszych opakowaniach - mówił.

Szef KPRM poinformował również, że w czwartek o godz. 17 premier Morawiecki będzie miał odprawę z wojewodami w sprawie sytuacji związanej z koronawirusem. W piątek natomiast odbędzie się kolejne spotkanie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

- Zespół ten będzie się spotykał w miarę potrzeb, na razie będą to spotkania częste - co drugi dzień, a może codziennie - zaznaczył Michał Dworczyk.

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum