Medycy ze szpitala na Narodowym zawiadamiają prokuraturę. Niedzielski: być może to nieporozumienie

Autor: oprac. MP • Źródło: TVN24/Rynek Zdrowia13 października 2021 11:41

Medycy ze szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym zawiadomili prokuraturę. Walczą o zaległe dodatki covidowe. Minister zdrowia Adam Niedzielski mówi o nieporozumieniu. To nie pierwszy spór o dodatek covidowy.

Medycy z tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym zawiadomili prokuraturę. Chodzi o dodatek covidowy PAP/Andrzej Lange
  • Medycy, którzy pracowali w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym zawiadomili prokuraturę
  • Chodzi o niewypłacone dotąd dodatki covidowe, które miały zachęcić do pracy w trakcie kryzysu w ubiegłym roku
  • Sporów o brak wypłat dodatkowych świadczeń za pracę z zakażonymi koronawirusem jest znacznie więcej

Medycy ze szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym zawiadomili prokuraturę

W poniedziałek 11 października TVN24 podał informację o tym, że medycy pracujący w ubiegłym roku w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym w Warszawie wciąż nie otrzymali dodatków covidowych, które przysługiwały za pracę z pacjentami zakażonymi koronawirusem.

W rozmowie ze stacją pracująca tam wówczas pielęgniarka przyznała, że wielu medyków z różnych stron kraju przyjechało do stolicy, ponieważ na Stadionie Narodowym oferowano wyższe stawki. Rozmówczyni dodała, że dotąd nie zostały wypłacone dodatki covidowe, dlatego złożono zawiadomienie do prokuratury. 

Czytaj także: Poseł PiS o zarobkach lekarzy. "W pandemii zarabiali dwa razy tyle i teraz wydaje im się, że zarabiają mniej"

W środę 13 października do sprawy odniósł się minister zdrowia Adam Niedzielski, który wskazuje, że doszło do nieporozumienia. 

- Nie znam szczegółów, ale tutaj być może jest kwestia nieporozumienia polegająca na tym, że my przygotowując wycenę świadczeń w szpitalu tymczasowym wzięliśmy pod uwagę od razu w tej wycenie właśnie dodatek covidowy, czyli można powiedzieć, że podstawowe wynagrodzenie uwzględnia już ten dodatek i myślę, że wokół tego jest troszkę zamieszania - stwierdził Adam Niedzielski.

Czytaj więcej: Medycy ze szpitala na Stadionie Narodowym zawiadamiają prokuraturę

Dodatek covidowy. Medycy walczą o niewypłacone pieniądze

Przypadek szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym to nie jest odosobniony przypadek, w którym doszło do zamieszania z powodu niewypłacenia dodatku covidowego.

W sierpniu Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy informował o 43 pozwach złożonych w sądach w sprawie niewypłacenia dodatków.

- Prawnicy Zespołu Kryzysowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy złożyli w sądzie 43 pozwy o wypłatę należnego dodatku covidowego w imieniu lekarzy zatrudnionych w ramach umowy o pracę (etatu) oraz w ramach umowy cywilnoprawnej (na kontrakcie) - wyliczał Zarząd Krajowy OZZL.

Czytaj więcej: 43 pozwy o dodatki covidowe. Lekarze walczą o zaległe pieniądze

Pielęgniarki złożyły zawiadomienie do prokuratury. Chodzi o dodatki covidowe

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum