Medycy po spotkaniu z Ministrem Zdrowia. "Sobotnia manifestacja aktualna"

Autor: oprac. JJ • Źródło: Rynek Zdrowia09 września 2021 17:12

W czwartek o godz. 15:00 przedstawiciele Komitetu Protestacyjnego Medyków rozmawiali z ministrem Adamem Niedzielskim i wiceministrem Waldemarem Kraską. Bezpośrednio po tych rozmowach Artur Drobniak, wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej, oświadczył, że medycy nie uzyskali żadnej konkretnej odpowiedzi na postulaty zgłoszone przez Komitet Protestacyjno Strajkowy.

Medycy po spotkaniu z Ministrem Zdrowia. "Sobotnia manifestacja aktualna"
Spotkanie ministra Niedzielskiego z medykami nie przyniosło żadnych konkretó. Fot. PAP/Łukasz Gągulski
 • Czwartkowe spotkanie przedstawicieli zawodów medycznych z ministrem Adamem Niedzielskim bez konkretów
 • Szef resortu zaproponował kolejne spotkanie. Przedstawicieli Komitetu Protestacyjnego nie wyrazili zgody, warunkując swój udział w rozmowach obecnością premiera Morawieckiego
 • Jak poinformował przewodniczący Porozumienia Rezydentów Wojciech Szaraniec - sobotni protest medyków w Warszawie jest aktualny

Spotkanie z ministrem Niedzielskim bez konkretów

- Domagaliśmy się kolejnego spotkania i rozmówi w obecności premiera Mateusza Morawieckiego. Taką deklarację ze strony ministra zdrowia otrzymaliśmy. Warunkujemy naszą obecność na kolejnym spotkaniu obecnością na nim premiera – podkreśliła Krystyna Ptok, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Jak dodał wiceprezes NRL, takie spotkanie ma być możliwe w piątek w Warszawie a dokładnym terminie Komitet Protestacyjnym ma być poinformowany.

Sobotni protest jest aktualny

- Protest zapowiadany na 11 września jest aktualny. Zapraszamy do udziału wszystkich przedstawicieli medycznych oraz pacjentów do Warszawy – podkreślał Wojciech Szaraniec, przewodniczący Porozumienia Rezydentów.

- Czekaliśmy w Karpaczu na tę rozmowę dwa dni. Dowiedzieliśmy o spotkaniu na ostatnią chwilę. Jedynym plusem tego, że zaczęliśmy w ogóle jakąś rozmowę i że jutro w Warszawie odbędzie się spotkanie z Komitetem Protestacyjnym. – dodał wiceprezes Drobniak.

_ Na tym spotkaniu ze strony ministra nie padła żadna propozycja odnoście naszych postulatów. Jedyną była propozycja jutrzejszego spotkania – dodała Przewodnicząca Ptok.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze