Mazurek: mam nadzieję, że protest się zakończy, gdy protestujący zobaczą projekt

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 kwietnia 2018 16:01

Mam nadzieję, że gdy protestujący w Sejmie zobaczą projekt rządowy, zakończy się ich protest (dotyczący niepełnosprawnych - red.) - powiedziała w środę (25 kwietnia) rzecznik PiS Beata Mazurek. Zaznaczyła, że obecnie nie ma decyzji, aby zwoływać wcześniej posiedzenie Sejmu.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

- Byłabym za tym, aby cierpliwie poczekać na propozycje, które zostaną złożone do laski marszałkowskiej przez stronę rządową - oświadczyła Mazurek w środę w rozmowie z dziennikarzami.

- Słyszałam, że panie, które protestują w Sejmie mówią, iż będą tutaj do posiedzenia Sejmu. Mam nadzieję i ufam, że jak zobaczą projekt, to ten protest się zakończy. Jak będzie - zobaczymy - powiedziała Mazurek.

Dopytywana, czy jest szansa na zwołanie w trybie pilnym posiedzenie Sejmu, aby szybciej procedować projekt rządowy dotyczący osób niepełnosprawnych, Mazurek podkreśliła, że o tym, czy będzie dodatkowe posiedzenie Sejmu decyduje marszałek Sejmu. - To jest jego prerogatywa. Dzisiaj takiej decyzji nie ma, bo też nie ma projektu - wskazała.

Zwróciła jednocześnie uwagę, że zaraz po długim weekendzie majowym zaplanowane jest posiedzenie Sejmu i gdy tylko projekt wpłynie będzie on procedowany.

Najbliższe posiedzenie Sejmu jest zaplanowane w dniach 8-11 maja.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum