Mazowsze: zaczynają wakacyjną zbiórkę krwi

Autor: wiadomosci.wpr24.pl/ Rynek Zdrowia • • 07 lipca 2014 13:25

Lipiec będzie kolejnym miesiącem, w którym warszawskie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przeprowadzi zbiórki krwi, zarówno stacjonarne, jak i w ambulansie. Krew będzie można oddać m.in. w Falentach i Piastowie.

Potencjalny dawca w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi powinien wypić około dwóch litrów płynów, może to być woda lub soki. Warto ograniczyć też tłuszcze pochodzenia zwierzęcego: mleko, masło, śmietanę, tłuste mięso, kiełbasy i pasztet oraz jajka, orzeszki ziemne czy kremowe ciasta. Krwi nie wolno oddawać po spożyciu alkoholu lub w trakcie choroby i przyjmowania leków - informuje wpr24.pl

Jednorazowo oddaje się niemal pół litra krwi. Mężczyźni mogą oddawać krew nie częściej niż co osiem tygodni, natomiast kobiety nie częściej niż co 12 tygodni. Zebrana krew trafi do Regionalnego Banku Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, a stamtąd do mazowieckich szpitali.Wszyscy chętni muszą mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL. Osoba, która chce zostać dawcą powinna być wyspana i wypoczęta. Przed oddaniem krwi należy zjeść lekki posiłek. Potencjalny dawca jest badany przez lekarza.

Więcej: http://wiadomosci.wpr24.pl/
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum