Ruszyła nowoczesna Pracownia Tomografii Komputerowej. Wyposażenie za ponad 3,5 mln

Autor: • Źródło: PAP25 maja 2022 15:25

W Centrum Medycznym w Radzyminie rozpoczęła działalność nowoczesna Pracownia Tomografii Komputerowej z wyposażeniem za ponad 3,5 mln zł. Placówka zyskała również nowoczesny ambulans transportowy.

Ruszyła nowoczesna Pracownia Tomografii Komputerowej. Wyposażenie za ponad 3,5 mln
W Radzyminie uruchomiono nowoczesną Pracownię Tomografii Komputerowej (fot. ilustracyjne) Fot. AdobeStock
  • W Centrum Medycznym w Radzyminie rozpoczęła swoją działalność nowoczesna Pracownia Tomografii Komputerowej
  • Otwarcie - pod hasłem "Inwestujemy w diagnostykę" - nastąpiło we wtorek - 24 maja
  • To pierwsza pracownia w tej części powiatu wołomińskiego prowadzona przez podmiot publiczny

Nowa pracownia Tomografii Komputerowej w  Radzyminie

Pracownia Tomografii Komputerowej została stworzona od podstaw w miejscu, w którym dawniej funkcjonowało laboratorium. Wyremontowano pomieszczenia, dostosowując je do najwyższych standardów.

Pracownie wyposażono w jeden z najnowocześniejszych aparatów na rynku medycznym firmy FujiFilm Systems Supria 32. W ofercie pracownia ma możliwość wykonywania badań z kontrastem podawanym przez wykwalifikowany personel.

Projekt budowy i wyposażenia nowej Pracowni Tomografii Komputerowej sfinansowany został w ramach realizacji Projektu Unii Europejskiej pn. "Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego".

W ramach Projektu Centrum Medyczne w Radzyminie otrzymało sprzęt medyczny o łącznej wartości 3 524 138,57 zł.

"Pracownia ma ułatwić dostęp do diagnostyki pacjentom z Radzymina i okolic" 

Jak podkreśla dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Krzysztof Jarząbek, otwarcie Pracowni Tomografii Komputerowej ma ułatwić dostęp do specjalistycznej diagnostyki pacjentom z Radzymina i okolic, którzy do tej pory mieli trudności z dostaniem się na tego typu badania.

Nowopowstała pracownia, ułatwi pacjentom dostęp do diagnostyki i sprosta oczekiwaniom w zakresie specjalistycznej opieki medycznej, gwarantując wysoką jakość usług świadczonych przez Centrum Medyczne im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Radzyminie.

Centrum Medyczne otrzymało ambulans transportowy 

Jak podkreśla radzymińskie Centrum Medyczne, obecnie badania wykonywane są w ramach zleceń kierowanych przez naszych lekarzy w ramach hospitalizacji, jednak dyrektor SPZZOZ Krzysztof Jarząbek zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby już niebawem zawrzeć umowę z Mazowieckim Oddziałem Wojewódzkim NFZ, dzięki której pacjenci SPZZOZ będą mogli wykonywać badania w trybie ambulatoryjnym.

- W ostatnich miesiącach mieszkańcy Radzymina i okolic zyskali również dostęp do nowoczesnej cyfrowej diagnostyki RTG. W ramach w/w projektu została wyremontowana Pracownia RTG, gdzie stary aparat został wymieniony na nowoczesny aparat cyfrowy Shimatzu Japan, gwarantując tym samym bezpieczną i profesjonalną jakość wykonywanych badań - podkreśla Centrum Medyczne SPZZOZ w Radzyminie.

Poza inwestycją w specjalistyczną diagnostykę, Centrum Medyczne zyskało również nowoczesny ambulans transportowy - mercedes vito z wyposażeniem, który będzie służył do przewozu pacjentów w ramach prowadzonej działalności leczniczej na terenie trzech gmin powiatu wołomińskiego.Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum