Maria Ochman: należałoby rozważyć połączenie resortów zdrowia i rodziny

Autor: Nasz Dziennik/Rynek Zdrowia • • 10 września 2019 09:18

- Należałoby rozważyć połączenie resortów (MZ i MRPiPS - red.), ponieważ problemy, jakie stają przed społeczeństwem w związku ze zmianami demograficznymi, będą numerem jeden, jeśli chodzi o politykę zdrowotną i społeczną - powiedziała Maria Ochman, przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność".

Maria Ochman: należałoby rozważyć połączenie resortów zdrowia i rodziny
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Maria Ochman w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" wypunktowała sukcesy i porażki obecnego rządu w polityce zdrowotnej państwa. Do tych pierwszych zaliczyła zablokowanie komercjalizacji w szpitalnictwie, upaństwowienie ratownictwa medycznego i wprowadzenie sieci szpitali (choć w tym przypadku zaznaczyła, że chodzi o "ostrożny optymizm").

Wymieniając porażki, Ochman podkreśliła, że poza szkodliwym społecznie podzieleniem środowiska medycznego rząd nie do końca dostrzega problemy związane ze zmianami demograficznymi.

"Narodowa Rada Rozwoju przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej, której mam zaszczyt być członkiem, przygotowuje pod kierunkiem pani profesor Ewy Marcinowskiej-Suchowierskiej projekt rozwiązań ustawowych mających na celu kompleksowe działania prospołeczne w grupie seniorów. Tu musi być sprawnie skoordynowana współpraca Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Zdrowia" - czytamy w w rozmowie.

Zaznaczyła, że w związku z wyzwaniami demograficznymi należałoby rozważyć połączenie resortu zdrowia z resortem rodziny.

Więcej: naszdziennik.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze