Marek Balicki nie będzie kandydował do Sejmu?

Autor: Tvp.info,MS/Rynek Zdrowia • • 16 czerwca 2011 14:17

Na listach wyborczych SLD nie znalazło się nazwisko byłego ministra zdrowia, posła Marka Balickiego. Jak spekulowały media miał on być liderem w okręgu podwarszawskim.

Marek Balicki nie będzie kandydował do Sejmu?

Tvp.info podaje, że powodem tych decyzji jest konflikt posła Balickiego z lokalnymi działaczami SLD, którzy zarzucają mu niedostateczną pracę w terenie. Zamiast Balickiego liderem na listach ma tam być zasłużony działacz samorządowy Marek Papuga. 

Marek Balicki w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl, stwierdził natomiast, że jego samego ten fakt nie dziwi. - Nie ma mnie na listach wyborczych, ponieważ żadnych aplikacji odnośnie mojej kandydatury nie składałem. Nie rozmawiałem też z SLD o umieszczeniu mnie na liście - tłumaczy Balicki.

- Sam jeszcze nie wiem co zrobię, czy będę ubiegać się o mandat poselski w tegorocznych wyborach, czy też nie. Mam dobra pracę i wcale nie muszę być posłem. Ta sprawa jest jeszcze dla mnie otwarta - dodał. 

Wbrew wcześniejszym medialnym spekulacjom kandydować nie będzie natomiast inny były minister zdrowia -  Mariusz Łapiński. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum