Małopolskie: lekarze i samorządowcy przeciwko sieci szpitali

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 20 lutego 2017 11:25

Reforma zakładająca powołanie tzw. sieci szpitali nie podoba się małopolskim lekarzom i przedstawicielom samorządu. W ich opinii zamiast poprawy funkcjonowaniu ochrony zdrowia, proponowane zmiany doprowadzą do chaosu w tym obszarze.

Małopolskie: lekarze i samorządowcy przeciwko sieci szpitali
Kwestia tzw. sieci szpitali niepokoi od tygodni, ale szczegółów tak naprawdę nie zna nikt - zwracają uwagę małopolscy lekarze i samorządowcy. Fot. Archiwum

W apelu przeciwko planom rządowej reformy ochrony zdrowia członkowie związku zawodowego lekarzy i samorządu z Małopolski wskazują, że sposób jej przygotowania oraz harmonogram i tempo wdrażania rodzą bardzo poważne zagrożenia dla bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów.

Protestujący podkreślają, że choć o reformie i sieci szpitali mówi się od miesięcy, szczegółów nikt nie jest pewien. 

''Całkowita dezinformacja w sprawach ww. planów reformy rodzi dodatkowo stan powszechnego niepokoju, zarówno wśród pacjentów, jak i świadczeniodawców oraz pozostałych uczestników tego systemu. Sieć szpitali, stworzona w oparciu o planowane założenia oraz zaplanowana w związku z tym organizacja całego systemu niewątpliwie bardzo mocno ograniczy dostępność do leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego leczenia specjalistycznego dla obywateli'' - ostrzegają sygnatariusze protestu.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum