Małopolskie: bezpłatne konsultacje w Centrum Zdrowia Psychicznego w Krakowie

Autor: • Źródło: PAP09 września 2022 13:28

Na bezpłatne konsultacje z terapeutami i warsztaty terapii zajęciowej "Lepimy z gliny" zaprasza w sobotę, w Światowym Dniu Zapobiegania Samobójstwom, Centrum Zdrowia Psychicznego w Krakowie w swoim nowym punkcie przy ul. Cegielnianej 4a.

Małopolskie: bezpłatne konsultacje w Centrum Zdrowia Psychicznego w Krakowie

"Chcemy, aby uczestnicy organizowanych tego dnia wydarzeń otrzymali informację, co robić, gdy pojawiają się oznaki kryzysu oraz na jaką pomoc centrów zdrowia psychicznego można liczyć, czego spodziewać się po wizycie, jak będzie wyglądał pierwszy kontakt ze specjalistą" - powiedział PAP Maciej Bóbr, rzecznik prasowy Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego, który prowadzi centrum zdrowia psychicznego.

Z bezpłatnych konsultacji przy ul. Cegielnianej 4a będzie można skorzystać od godz. 10.00 do godz. 18.00. Na zainteresowanych czekają także warsztaty terapii zajęciowej "Lepimy z gliny".

W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjnej w Światowym Dniu Zapobiegania Samobójstwo szpital Babińskiego zaprasza również na teren swojej głównej siedziby w Kobierzynie - na oprowadzanie po zespole szpitalno-parkowym. Zbiórka o godz. 14.00 przy głównym rondzie na terenie szpitala.

W lecznicy będzie można zobaczyć także wystawę "Kamień w bucie" - efekt projektu terapeutycznego dla pacjentów Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży i wystawę stałą "Uważaj na głowę" z 2016 r. - stworzoną przez osoby po kryzysach psychicznych na podstawie własnych doświadczeń, obraz chorowania, leczenia i zdrowienia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum