MZ: zlikwidowaliśmy biurokrację w leczeniu onkologicznym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 listopada 2017 15:45

Zlikwidowaliśmy bariery biurokratyczne, które często utrudniały dostęp do kompleksowego leczenia pacjenta z rozpoznaniem raka - powiedział w środę (15 listopada) minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, podsumowując dwa lata pracy swojego resortu.

MZ: zlikwidowaliśmy biurokrację w leczeniu onkologicznym
- Naprawialiśmy to, co od dawna zgłaszali eksperci w dziedzinie onkologii - powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Fot. Archiwum

Minister zdrowia przypomniał, że w lipcu br. weszły w życie zmiany w pakiecie onkologicznym.

- Naprawialiśmy to, co od dawna zgłaszali eksperci w dziedzinie onkologii. Zlikwidowaliśmy bariery biurokratyczne, które często utrudniały dostęp do kompleksowego leczenia pacjenta z rozpoznaniem raka - powiedział.

Zaznaczył, że w ostatnich dwóch latach wprowadzono także kompleksowe leczenie m.in. w opiece nad kobietą w ciąży oraz w kardiologii.

- A w najbliższym czasie ten sposób organizacji opieki pojawi się także w ortopedii, a później w innych dziedzinach medycyny - zapowiedział Radziwiłł.

Minister zwrócił uwagę, że cieszy go wprowadzenie nowelizacji ustawy o prawach pacjenta "w obszarze prawa do leczenia bólu".

- To dla tych, którzy nie cierpią z powodu bólu, może być drobiazg. Ale dla tych, którzy zmagają się bólem naprawdę, rozwiązanie to jest niezwykle istotne. Każdy podmiot leczniczy ma dziś obowiązek leczyć ból, niezależnie od zajmowania się innymi problemami pacjenta i monitorować skuteczność tego leczenia - mówił.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum