×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

MZ: zespół do spraw systemowych rozwiązań finansowych w ochronie zdrowia zakończył pracę

Autor: MZ/Rynek Zdrowia20 grudnia 2017 20:47Aktualizacja: 20 grudnia 2017 23:07

Jak poinformował w środę resort zdrowia, zespół ds. systemowych rozwiązań finansowych w ochronie zdrowia, przyszłości kadr medycznych i sposobu ich wynagradzania przygotował rekomendacje, które zostały przekazane do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

MZ:  zespół do spraw systemowych rozwiązań finansowych w ochronie zdrowia zakończył pracę
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zespół wskazał obszary służby zdrowia, które wymagają dofinansowania. Określił kierunki działań, jakie należy podjąć.

Zaproponował kontynuację prac nad wypracowanymi rekomendacjami z udziałem wszystkich środowisk oraz instytucji wskazanych w zarządzeniu o jego powołaniu oraz przedstawicieli świata nauki i Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Członkowie zespołu proponowali, aby kwestie wynagrodzeń pracowników medycznych były dyskutowane w działającym w ramach Rady Dialogu Społecznego zespole ds. usług publicznych, z udziałem tzw. reprezentatywnych związków zawodowych oraz organizacji pracodawców (w posiedzeniach zespołu ds. usług publicznych RDS uczestniczą również przedstawiciele Porozumienia Zawodów Medycznych, w tym Porozumienia Rezydentów OZZL).

Zespół zwrócił też uwagę m.in. na potrzebę: skrócenia kolejek w rehabilitacji (poprzez koordynację diagnostyki), likwidacji barier administracyjnych, które ograniczają możliwość wyboru trybu hospitalizacji (np. programy lekowe) - decyzja o jej przeprowadzeniu w trybie jednodniowym powinna być ściśle związana ze stanem pacjenta.

Kolejne aspekty to kompleksowe podejście do finansowania opieki medycznej, rozwój kompetencji i  kształcenie kadr, nowe zawody w służbie zdrowia, informatyzacja usprawniająca działanie systemu w służbie i interesie pacjenta oraz lepszy dostęp do innowacji.

Więcej: mz.gov.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze