×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

MZ ws. świadczeń gwarantowanych z zakresu świadczeń wysokospecjalistycznych

Autor: MZ/Rynek Zdrowie21 października 2013 14:20

Resort zdrowia przedstawił na swoich stronach internetowych skierowany do uzgodnień zewnętrznych projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu świadczeń wysokospecjalistycznych oraz warunków ich realizacji.

MZ ws. świadczeń gwarantowanych z zakresu świadczeń wysokospecjalistycznych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W projekcie rozporządzenia w stosunku do obowiązującego rozporządzenia wprowadzono następujące zmiany: w zakresie kwalifikacji lekarza realizującego świadczenie nr 7 tj. "Wideotorakoskopowa ablacja w ciężkim, niepoddającym się leczeniu farmakologicznemu migotaniu przedsionków" - zostaje wprowadzony wymóg: lekarz specjalista kardiochirurgii z doświadczeniem w zakresie technik wideotorakoskopowych.

W wymaganiach dotyczących personelu realizującego świadczenie nr 12, tj. "Mechaniczne, pozaustrojowe wspomaganie serca sztucznymi komorami" poprzez zastąpienie zapisów "perfuzjonista” oraz "zalecany dodatkowo drugi perfuzjonista" sformułowaniem "dwóch perfuzjonistów”.

Powyższe zmiany zostały dokonane w oparciu o opinię prof. Mariana Zembali, konsultanta krajowego w dziedzinie kardiochirurgii.

Projekt został przekazany do uzgodnień zewnętrznych w dniu 16 października 2013 roku. Termin zgłaszania uwag upływa 14 dni od dnia otrzymania projektu.

Więcej: www.mz.gov.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum