MZ ws. konferencji inaugurującej projekt dot. standardów akredytacyjnych w patomorfologii

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 31 października 2019 12:20

Ministerstwo Zdrowia zaprasza na konferencję, która zainauguruje projekt pn. "Wsparcie procesu poprawy jakości w patomorfologii poprzez wdrożenie standardów akredytacyjnych oraz wzmocnienie kompetencji kadry zarządzającej podmiotami leczniczymi". To kolejna inicjatywa finansowana z Programu Wiedza Edukacja Rozwój.

MZ ws. konferencji inaugurującej projekt dot. standardów akredytacyjnych w patomorfologii
Na konferencję zaprasza resort zdrowia Fot. PTWP

Celem konferencji jest przedstawienie założeń projektu oraz zainicjowanie współpracy wielu środowisk służącej rozpoczęciu zmian jakościowych w wykonywaniu badań patomorfologicznych poprzez m. in. opracowanie standardów akredytacyjnych w patomorfologii. Docelowo ma to się przełożyć na standaryzację procesu i poprawę skuteczności w ochronie zdrowia.

Wydarzenie kierowane jest do kierowników zakładów patomorfologii, kadry zarządzającej podmiotami leczniczymi, jednostek organizacyjnych Ministerstwa Zdrowia, przedstawicieli towarzystw naukowych, organizacji pracodawców, organizacji pacjenckich oraz podmiotów realizujących zadania w zakresie wykonywania badań patomorfologicznych i wykorzystujących rozpoznania patomorfologiczne w procesie leczenia pacjentów.

Konferencja odbędzie się 14 listopada w Hotelu Sofitel Warsaw Victoria przy ul. Królewskiej 11 w Warszawie (sala Belweder na II piętrze), w godzinach 10:00 -16:00 (rejestracja od godz. 09:30).

Formularz zgłoszenia udziału w konferencji dostępny jest na stronie internetowej MZ.

Więcej: www.gov.pl/zdrowie/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum