MZ ws. LEK i LDEK

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 27 października 2011 12:38

W czwartek (27 października) Ministerstwo Zdrowia opublikowało na swojej stronie internetowej projekt rozporządzenia w sprawie Lekarskiego Egzaminu Końcowego i Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego.

Projekt wprowadza Lekarski Egzamin Końcowy (LEK) i Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Końcowy (LDEK) od roku 2013. Utrzymuje dotychczasową strukturę egzaminu.

- Posunięcie to jest uzasadnione koniecznością porównywalności LEK/LDEK z dotychczas przeprowadzanymi Lekarskim Egzaminem Państwowym i Lekarsko-Dentystycznym Egzaminem Państwowym - czytamy w ministerialnym uzasadnieniu projektu.

Według resortu projektowana regulacja zwiększy liczbę lekarzy specjalistów na rynku pracy. Jak podkreśla w uzasadnieniu ministerstwo daje ona możliwość studentom 6 roku kierunku lekarskiego i 5 roku kierunku lekarsko-dentystycznego szybszego uzyskania prawa wykonywania zawodu, a następnie ubiegania się o odbywanie specjalizacji lekarskich.

Projekt rozporządzenia został przekazany do uzgodnień zewnętrznych 21 października. Termin zgłaszania uwag upływa 18 listopada 2011 r.

Więcej: www.mz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum