MZ: unijni ministrowie zdrowia spotkają się w Sopocie

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 01 lipca 2011 13:17

5-6 lipca 2011 roku w Sopocie odbędzie się nieformalne spotkanie ministrów zdrowia Unii Europejskiej.

MZ: unijni ministrowie zdrowia spotkają się w Sopocie
W spotkaniu zorganizowanym w ramach polskiej prezydencji w Sopocie wezmą udział m.in. przedstawiciele Komisji Europejskiej (DG SANCO), regionalna dyrektor WHO na Europę Zsuzsanna Jakab oraz dyrektor Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) Marc Sprenger.

W nieformalnych spotkaniach ministrów zdrowia UE uczestniczą też przedstawiciele wyspecjalizowanych agend unijnych i innych organizacji związanych z sektorem zdrowia.

Tematy na spotkaniu będą koncentrowały się wokół priorytetów zdrowotnych polskiej prezydencji: zmniejszania różnic w zdrowiu społeczeństw Europy - m.in. poprzez wyrównywanie szans dzieci z zaburzeniami komunikacyjnymi, diety i aktywności fizycznej jako determinantów stanu zdrowia obywateli UE oraz transplantologii.

Omawiane będą również kwestie związane z możliwościami i korzyściami, które niesie ze sobą wykorzystanie technologii rozwijanych w obszarze tzw. e-zdrowia. Jedna z dyskusji poświęcona będzie kwestiom zagrożeń, jakie dla kondycji społeczeństw europejskich stanowią tzw. dopalacze. Tematem, który ministrowie zdrowia także poruszą w Sopocie będzie sytuacja związana z epidemią zakażeń pokarmowych wywołanych przez bakterię E. coli.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum