MZ: ruszyły prace nad strategią e-zdrowia

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 29 września 2017 20:10

W Ministerstwie Zdrowia odbyło się spotkanie inaugurujące prace nad Strategią e-Zdrowia w Polsce na lata 2018-22. Jej przygotowanie jest częścią Programu e-Zdrowia, powołanego na mocy porozumienia pomiędzy Ministerstwem Zdrowia a Ministerstwem Cyfryzacji.

MZ: ruszyły prace nad strategią e-zdrowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, spotkanie otworzył minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, który zwrócił uwagę na konieczność skupienia się na pacjencie i dostarczaniu mu najwyższej jakości usług zdrowotnych. 

Podkreślił również potrzebę zaangażowania możliwie szerokiego grona interesariuszy, a także zapewnienia współpracy międzyresortowej, przede wszystkim z Ministerstwem Cyfryzacji, Ministerstwem Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwem Finansów. Podziękował uczestnikom spotkania za deklarację włączenia się w prace nad strategią.

Następnie nastąpiła prezentacja założeń Programu e-Zdrowia oraz wstępnych założeń merytorycznych i organizacyjnych w zakresie opracowania Strategii e-Zdrowia. Po części plenarnej, uczestnicy rozpoczęli prace w trzech zespołach specjalistycznych: ds. cyfrowej transformacji, ds. lepszej opieki zdrowotnej, ds. lepszego zarządzania w zdrowiu.

Zakończenie prac nad Strategią e-Zdrowia planowane jest do końca 2017 r.

Więcej: www.mz.gov.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum