×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

MZ: rozporządzenie ws. szkolenia pielęgniarek dokonujących przetaczania krwi

Autor: RCL/Rynek Zdrowia27 marca 2020 09:01

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji w czwartek (26 marca) opublikowano rozporządzenie, skierowane do ogłoszenia, w sprawie szkolenia pielęgniarek i położnych dokonujących przetaczania krwi lub jej składników.

MZ: rozporządzenie ws. szkolenia pielęgniarek dokonujących przetaczania krwi
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rozporządzenie wprowadza zmiany w rozporządzeniu z dnia 16 maja 2017 r. w sprawie szkolenia pielęgniarek i położnych dokonujących przetaczania krwi i jej składników z uwagi na ogłoszenie przez WHO 11 marca 2020 r. stanu pandemii dla zakażenia SARS-CoV- 2 i 13 marca 2020 r. wejście rozporządzenie ministra zdrowia dotyczące ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego.

Obecnie w rozporządzeniu o szkoleniu pielęgniarek i położnych brak jest odpowiednich rozwiązań na nadzwyczajne okoliczności związane z sytuacji i zagrożeniami epidemicznymi.

W związku z działaniami podejmowanymi w celu zapobiegania lub ograniczania szerzenia się i zwalczania COVID-19 oraz na wypadek wystąpienia innych nadzwyczajnych sytuacji epidemicznych, rozporządzenie proponuje zmiany w rozporządzeniu o szkoleniu pielęgniarek i położnych. w określonych sytuacjach, tj. w przypadku: głoszenia stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii lub w razie niebezpieczeństwa szerzenia się zakażenia lub choroby zakaźnej, które może stanowić zagrożenie dla zdrowia publicznego.

Więcej: legislacja.rcl.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze