MZ publikuje projekt rozporządzenia w sprawie wynagrodzeń lekarzy rezydentów

Autor: RCK, MAK/Rynek Zdrowia • • 14 sierpnia 2019 12:04

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji ukazał się w środę (14 sierpnia) projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie wysokości zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego lekarzy i lekarzy dentystów odbywających specjalizacje w ramach rezydentury.

MZ publikuje projekt rozporządzenia w sprawie wynagrodzeń lekarzy rezydentów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Wydanie rozporządzenia przyczyni się do realizacji przepisów ustawy z dnia 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych (Dz. U. poz. 1473, z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą o najniższym wynagrodzeniu zasadniczym - podaje resort zdrowia w ocenie skutków regulacji.

- Na mocy przedmiotowego rozporządzenia od dnia 1 lipca 2019 r. zmianie ulega wysokość wynagrodzenia zasadniczego lekarzy rezydentów. Wysokość wynagrodzenia jest ustalona z uwzględnieniem mechanizmów opisanych w przepisach ustawy o najniższym wynagrodzeniu zasadniczym - informuje MZ.

Zgodnie z projektem wysokość zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego lekarza i lekarza dentysty odbywającego daną specjalizację w pozostałych dziedzinach medycyny w ramach rezydentury w pierwszych dwóch latach zatrudnienia w trybie rezydentury wynosi 4 082 zł, po dwóch latach zatrudnienia w trybie rezydentury - 4 500 zł

Szczegóły: legislacja.rcl.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum