×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

MZ: projekt rozporządzenia ws. podwyżkek dla pielęgniarek i położnych - przedłużenie obowiązywania przepisów

Autor: RCL/Rynek Zdrowia06 marca 2020 09:00Aktualizacja: 06 marca 2020 09:01

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało w czwartek (5 marca) projekt rozporządzenia w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

MZ: projekt rozporządzenia ws. podwyżkek dla pielęgniarek i położnych - przedłużenie obowiązywania przepisów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Celem rozporządzenia jest przedłużenie do dnia 31 grudnia 2020 r. obowiązujących przepisów regulujących zasady przekazywania środków przeznaczonych na podwyżki dla pielęgniarek i położnych, które są objęte podwyżkami na mocy przepisów z dnia 27 sierpnia 2004 r. a także trybu przekazywania przez świadczeniodawców informacji dotyczących liczby osób objętych podwyżkami na podstawie przepisów.

Proponowane zmiany pozwolą na wypracowanie przez Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia mechanizmów wyliczania współczynników korygujących przy współudziale zainteresowanych grup zawodowych i świadczeniodawców, a jednocześnie do tego czasu zostaną zachowane dotychczasowe mechanizmy umożliwiające przekazywanie środków na świadczenia opieki zdrowotnej udzielane przez grupy zawodowe objęte współczynnikiem korygującym.

Projektowane rozporządzenie umożliwia dyrektorom oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia przekazywanie środków przeznaczonych na wzrost wynagrodzeń pielęgniarek i położnych, na podstawie informacji kwartalnych przekazywanych w kwietniu, lipcu oraz październiku 2020 r. przez świadczeniodawców, z wyłączeniem świadczeniodawców posiadających umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna, w zakresie świadczeń, dla których jednostką rozliczeniową jest kapitacyjna stawka roczna. Zaś w przypadku świadczeniodawców posiadających umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna, w zakresie świadczeń, dla których jednostką rozliczeniową jest kapitacyjna stawka roczna, środki na podwyżki będą przekazywane na podstawie informacji półrocznych sporządzonych w styczniu i lipcu 2020 r.

Ewentualne uwagi do przedmiotowego projektu można przesyłać w terminie do dnia 23 marca 2020 r.

Więcej: legislacja.rcl.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze