MZ opublikowało zapisy porozumienia z pielęgniarkami i położnymi

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 11 lipca 2018 10:06

Ministerstwo Zdrowia opublikowało treść sześciostronicowego porozumienia z pielęgniarkami i położnymi. ”Po trwających pół roku negocjacjach, 9 lipca o godzinie 22:47, strony zawarły porozumienie” - stwierdzono w komunikacie.

”Po trwających pół roku negocjacjach, 9 lipca o godzinie 22:47, strony zawarły porozumienie” - stwierdzono w komunikacie. Fot. www.gov.pl

Strony zawarły porozumienie w zakresie: włączenia dotychczasowych dodatków do wynagrodzenia zasadniczego; wprowadzenia rozporządzenia dotyczącego norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych od 1 stycznia 2019 roku; wprowadzenia porady pielęgniarskiej jako świadczenia gwarantowanego, finansowanego przez NFZ; zagwarantowania 6-dniowego, płatnego, urlopu szkoleniowego od stycznia 2019 roku; nowelizacji rozporządzenia w sprawie sposobu przeprowadzania konkursów na stanowiska kierownicze w podmiotach leczniczych oraz innych działań mających na celu poprawę warunków pracy pielęgniarek i położnych w Polsce.

Ponadto strony zobowiązały się do wspólnej pracy nad dokumentem „Strategia na rzecz rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce” w celu jego dostosowania do bieżących potrzeb środowiska oraz wypracowania jego finalnej wersji w terminie do dnia 31 grudnia 2018 r., celem przedłożenia Radzie Ministrów - czytamy na stronie internetowej MZ.

Czytaj: www.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum