×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

MZ o zakładach psychiatrycznych i leczenia odwykowego

Autor: MZ/Rynek Zdrowia03 stycznia 2012 11:18

We wtorek (3 stycznia) do konsultacji trafił projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie wykazu zakładów psychiatrycznych i zakładów leczenia odwykowego przeznaczonych do wykonywania środków zabezpieczających oraz składu, trybu powoływania i zadań komisji psychiatrycznej do spraw środków zabezpieczających.

MZ o zakładach psychiatrycznych i leczenia odwykowego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ministerstwo Zdrowia przypomina w uzasadnieniu, że nowelizacja rozporządzenia w sprawie wykazu zakładów psychiatrycznych i zakładów leczenia odwykowego ma na celu m.in. dostosowanie wielkości poszczególnych zakładów do zwiększających się potrzeb w zakresie wykonywania orzeczeń o zastosowaniu środka zabezpieczającego.

W wyniku zmian zaproponowanych przez nową regulację zwiększeniu ulegnie łączna liczba miejsc w zakładach o podstawowym zabezpieczeniu o 269 do 1431 oraz w zakładach o wzmocnionym zabezpieczeniu o 30 do 807.

Projekt został przekazany do uzgodnień zewnętrznych w dniu 3 stycznia 2012 r. Termin zgłaszania uwag upływa w terminie 21 dni od chwili otrzymania pisma.

Więcej: http://www2.mz.gov.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze