MZ o spotkaniu szefa resortu zdrowia z rezydentami

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 29 września 2017 19:50

29 września w siedzibie Towarzystwa Lekarskiego Warszawskiego odbyło się spotkanie ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła z przedstawicielami Porozumienia Rezydentów OZZL. Na spotkaniu rozmawiano m.in. o sytuacji lekarzy rezydentów w Polsce oraz propozycjach zmian w kształceniu specjalizacyjnym lekarzy.

MZ o spotkaniu szefa resortu zdrowia z rezydentami
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, uczestnicy spotkania omówili sytuację lekarzy rezydentów w Polsce oraz przedyskutowali propozycje zmian w kształceniu specjalizacyjnym lekarzy i lekarzy dentystów m.in. w zakresie stażu podyplomowego przygotowującego do zawodu i planowanej specjalizacji, akredytacji jednostek organizujących szkolenie specjalizacyjne, modelu odbywania specjalizacji w Polsce, schematu przebiegu szkolenia specjalizacyjnego, programu specjalizacji, sposobu naboru na specjalizacje i przyznawania miejsc szkoleniowych.

Minister zdrowia przedstawił projekt rozporządzenia w sprawie wysokości zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego lekarzy i lekarzy dentystów odbywających specjalizacje w ramach rezydentury. Po uzgodnieniu części kwestii związanych z kształceniem specjalizacyjnym uczestnicy spotkali wspólnie wyrazili gotowość kontynuowania rozmów - podaje resort zdrowia.

Więcej: www.mz.gov.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum