MZ o spotkaniach ministra: "informacje z pierwszej ręki"

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 19 stycznia 2018 19:35

Minister zdrowia jest w stałym kontakcie z prezesem NFZ Andrzejem Jacyną. Dziś odbyło się kolejne spotkanie w celu omówienia danych zbieranych przez wojewódzkie oddziały NFZ na temat sytuacji w szpitalach w całej Polsce - podało w piątek (19 sierpnia) na swojej stronie MZ.

Prof. Łukasz Szumowski, minister zdrowia. Fot. PTWP (zdj. archiwalne)

Jak podaje MZ, dane uzyskanie w NFZ zestawiane są także z informacjami spływającymi codziennie od wojewodów.

Ponadto minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski spotkał się w piątek z dr hab. n. med. Małgorzatą Syczewską, dyrektorem Instytutu Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka i z prof. dr hab. n.med. Maciejem Banachem, dyrektorem Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.

- Informacje o sytuacji z pierwszej ręki od zarządzających jednymi z najważniejszych szpitali w Polsce są niezwykle istotne. W dyskusji o kształcie systemu nie można pominąć głosu dyrektorów szpitali - zaznacza minister Łukasz Szumowski.

Na Miodowej - jak podaje MZ - w związku z doniesieniami medialnymi o trudnej sytuacji szpitala psychiatrycznego w Choroszczy, pojawił się w piątek także dyrektor placówki Tadeusz Goździkiewicz.

Ministerstwo Zdrowia przypomina też o wcześniejszych spotkaniach ministra:

- Musimy rozmawiać i sprawić, by system ochrony zdrowia dobrze działał - te słowa padły ze strony ministra Łukasza Szumowskiego podczas spotkania z kilkudziesięcioosobowym gronem Naczelnej Rady Lekarskiej. Było to pierwsze oficjalne spotkanie ministra zdrowia, do którego doszło czwartego dnia jego pracy w gmachu przy ulicy Miodowej.

Z inicjatywy ministra zdrowia odbyło się również spotkanie z przedstawicielami Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, podczas którego podniesione zostały m.in. kwestie niedoboru pielęgniarek czy możliwości polepszenia warunków ich pracy - informuje MZ.

- Liczę, że dialog ze wszystkimi zainteresowanymi doprowadzi do wypracowania konstruktywnych rozwiązań, nie tylko w zakresie bieżących problemów, ale i w całym systemie ochrony zdrowia - podkreśla cytowany na stronie MZ minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum