MZ o oświadczeniach złożonych przez konsultantów krajowych

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 18 lutego 2015 17:09

Ministerstwo Zdrowia informuje na swojej stronie internetowej, że nowelizacja ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o konsultantach w ochronie zdrowia wzmocniła ich rolę jako doradców ministra oraz wojewodów poprzez zapewnienie przejrzystości podejmowanych przez nich działań.

MZ o oświadczeniach złożonych przez konsultantów krajowych
Fot. Archiwum

Aby wyeliminować potencjalne konflikty interesów, wszyscy konsultanci i kandydaci na konsultantów składają specjalne oświadczenia. Termin składania oświadczeń upłynął 11 grudnia 2014 r.

W związku z nowelizacją ustawy minister zdrowia odwołał z funkcji 17 konsultantów krajowych, w tym: dwóch, którzy nie złożyli oświadczeń, jedenastu, którzy nie złożyli oświadczeń w terminie oraz czterech, którzy złożyli rezygnacje.

Konsultanci w ochronie zdrowia są powoływani w 93 dziedzinach medycyny, farmacji i innych dziedzinach, które mają zastosowanie w ochronie zdrowia. Obecnie jest powołanych 86 konsultantów krajowych. Wakaty są na stanowiska konsultantów krajowych w dziedzinach: angiologii, medycyny morskiej i tropikalnej, transfuzjologii klinicznej, protetyki stomatologicznej, analityki farmaceutycznej, inżynierii medycznej i neurologopedii.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum