MZ o dokumentacji medycznej: NRL - projekt nie budzi zastrzeżeń

Autor: MZ, PAP/Rynek Zdrowia • • 04 stycznia 2012 11:11

W środę (4 stycznia) Ministerstwo Zdrowia opublikowało na swojej stronie internetowej projekt rozporządzenia w sprawie rodzajów i zakresu dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania.

Projekt zakłada m.in. zmiany w zakresie dokumentacji prowadzonej przez lekarza wystawiającego recepty dla siebie, małżonka oraz rodzeństwa. 

Prezes NRL Maciej Hamankiewicz powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że projekt rozporządzenia jest satysfakcjonujący i zapewne otrzyma pozytywną opinię Rady.

- Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz spełnił jedną z kilku obietnic złożonych NRL - podkreślił Hamankiewicz.

Do tej pory kwestie związane z receptami wystawianymi dla siebie (pro auctore) lub dla rodziny (pro familia) nie były jednoznacznie uregulowane i budziły wątpliwości dotyczące prowadzenia w takich sytuacjach dokumentacji medycznej.

Zgodnie z projektem nowelizacji rozporządzenia lekarz wypisujący recepty dla siebie lub rodziny będzie zobowiązany do prowadzenia wykazu zawierającego: imię i nazwisko pacjenta oraz podstawowe informacje na temat zapisanego leku. Jest to znacznie uproszczona forma dokumentacji medycznej wymaganej przy wypisywaniu recept.

Termin zgłaszania uwag do projektu upływa 30 stycznia br.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum