MZ o badaniach lekarskich uczniów i studentów

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 14 maja 2010 12:32

Resort zdrowia oddał do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia w sprawie badań lekarskich dla osób narażonych w trakcie nauki na niebezpieczeństwo utraty zdrowia.

Projekt rozporządzenia dotyczy badań lekarskich (oraz sposobu ich dokumentowania) kandydatów do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych lub wyższych, uczniów tych szkół oraz studentów i uczestników studiów doktoranckich, którzy w trakcie praktycznej nauki zawodu lub studiów są narażeni na działanie czynników szkodliwych, uciążliwych lub niebezpiecznych dla zdrowia.

Termin zgłaszania uwag upływa 24 maja 2010 roku.

W porównaniu do obecnie obowiązującego rozporządzenia, resort proponuje m.in. formę opisową skierowania na badanie lekarskie oraz zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o istnieniu lub braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia lub kontynuowania nauki.

Istniałaby też możliwość wyznaczenia wcześniejszej daty następnego badania przez lekarza przeprowadzającego badanie, jeżeli jest to niezbędne dla prawidłowej oceny stanu zdrowia osoby badanej.

Treść rozporządzenia: http://www.mz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum