MZ/Rynek Zdrowia | 22-10-2018 15:25

MZ: nieprawdziwe są informacje, jakoby decyzje refundacyjne zapadały pod czyjeś dyktando

Resort zdrowia na swojej stronie internetowej informuje, że dwukrotnie zwracał się do redakcji ''Gazety Wyborczej'' o sprostowanie nieprawdziwych informacji zawartych w artykule ''Kto miesza w naszych lekach'' red. Judyty Watoły z dnia 24 sierpnia 2018 r. Sprostowanie do dzisiaj nie zostało opublikowane - wskazuje MZ.

Fot. Archiwum

Na swojej stronie zamieszcza treść sprostowania: ''Nieprawdziwe są informacje zawarte w artykule pt. „Kto miesza w naszych lekach” autorstwa pani Judyty Watoły (wydanie „Gazety Wyborczej” z 24 sierpnia 2018 r.), jakoby decyzje refundacyjne zapadały pod czyjeś dyktando. Opisane w artykule red. Judyty Watoły decyzje refundacyjne były zgodne z obowiązującymi przepisami, podjęte w trosce o dobro pacjentów oraz korzystne z punktu widzenia finansów publicznych''.

W sprostowaniu czytamy również, że nieprawdą jest sugestia, jakoby decyzje refundacyjne dotyczące leku herceptyna i jego odpowiednika się opóźniały oraz że sformułowanie, jakoby złożenie rezygnacji przez jedną z urzędniczek nastąpiło pod presją.

Więcej: www.mz.gov.pl