XVII FORUM RYNKU ZDROWIA - NA ŻYWO

18-19 października 2021  •  WARSZAWA

Dostępność świadczeń opieki zdrowotnej – czy chodzi tylko o finansowanie?

PRZEJDŹ DO STRONY TRANSMISJI

MZ: nie ma stanowiska rządu ws. obywatelskiego projektu dotyczącego aborcji

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 marca 2018 14:00

Projekt "Zatrzymaj aborcję" to projekt obywatelski, nie ma obecnie do niego stanowiska rządu ani stanowiska Ministerstwa Zdrowia - powiedziała w czwartek (22 marca) w Sejmie wiceminister w tym resorcie Józefa Szczurek-Żelazko. Zaznaczyła jednocześnie, że PiS opowiada się za ochroną życia i zdrowia, od momentu poczęcia do naturalnej śmierci.

Józefa Szczurek-Żelazko zaznaczyła, że PiS opowiada się za ochroną życia i zdrowia, od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Fot. Sejm/Krzysztof Białoskórski

- Odnosząc się do pytań dotyczących  projektu chciałabym podkreślić, że jest to projekt obywatelski i w tej chwili nie ma do niego stanowiska rządu, nie ma również stanowiska ministerstwa zdrowia - powiedziała wiceminister.

- Niemniej jednak Prawo i Sprawiedliwość w swoim programie wyborczym wielokrotnie wypowiadało się w tej kwestii, podkreślając, że ochrona zdrowia i życia człowieka jest dla nas najważniejsza, od momentu poczęcia do naturalnej śmierci - dodała.

Pytania m.in. ws. stanowiska rządu do obywatelskiego projektu zmian w przepisach dot. aborcji zadały posłanki: Paulina Hennig-Kloska, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Joanna Scheuring-Wielgus, Joanna Schmidt, Monika Rosa i Ewa Lieder.

Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka pozytywnie zaopiniowała w poniedziałek (19 marca) obywatelski projekt "Zatrzymaj aborcję", który znosi możliwość przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu. Środowe i czwartkowe posiedzenia sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodzin, która miała zająć się projektem, zostały odwołane.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum