MZ: nie będzie rozmów "face to face" z Białym Miasteczkiem

Autor: JPP • Źródło: Rynek Zdrowia, Radio ZET22 października 2021 19:00

Nie ma szans na wznowienie rozmów między przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia a protestującymi medykami. O możliwość spotkania "face to face" był pytany w piątek, 22 października, Adam Niedzielski. - Na razie nie widzę takiej możliwości – odpowiedział minister zdrowia.

MZ: nie będzie rozmów "face to face" z Białym Miasteczkiem
Minister zdrowia Adam Niedzielski Fot. PAP/Paweł Supernak
 • Pat na linii medycy - Ministerstwo Zdrowia trwa. Rozmowy z wiceministrem Piotrem Bromberem zakończyły się bez porozumienia, a do Zespołu Trójstronnego protestujący nie chcą przystąpić
 • O możliwość spotkania "face to face" był pytany w piątek, 22 października, Adam Niedzielski. - Na razie nie widzę takiej możliwości – odpowiedział minister zdrowia
 • Podkreślił przy okazji, że nadal aktualne jest zaproszenie protestujących medyków do udziału w Zespole Trójstronnym

Minister zdrowia: Nie będzie rozmów "face to face" z Białym Miasteczkiem

Czy jest szansa na rozmowy Komitetu Protestacyjno – Strajkowego z Bialego Miasteczka z Ministerstwem Zdrowia poza Zespołem Trójstronnym? Medycy napisali w tej sprawie do wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, ale odpowiedzi brak. O podjęcie rozmów był pytany w piątek, 22 października na antenie Radia ZET Adam Niedzielski.

- Nie, na razie nie widzę takiej możliwości – odpowiedział na pytanie o rozmowy „face to face” z protestującymi.

- Zaproszenie dla protestujących do dołączenia do forum trójstronnego jest cały czas otwarte. Ja jestem wrogiem rozwiązań, które mają charakter punktowy, że dogadamy się z jedną grupą, ale przecież są pozostałe grupy, są pracodawcy. Te rozwiązania muszą być definiowane naprawdę przez wszystkie zainteresowane strony, czyli po prostu przez wszystkich interesariuszy, a to ciągłe namawianie do odejścia od zespołu trójstronnego jest takim przeciąganiem liny, to znaczy która z tych grup, które z tych środowisk będzie potrafiło więcej wynegocjować - podkreślał minister zdrowia. 

I dodał:

- W ramach tego środowiska czy komitetu protestacyjnego, które hasłowo nazywamy Białym Miasteczkiem poziom porozumienia nie jest aż tak duży, bo widzę, że tam są różnice zdań między różnymi grupami zawodowymi.

Czytaj więcej: NIL apeluje do lekarzy, żeby mniej pracowali

Protestujący medycy piszą do prezesa Kaczyńskiego. Co jeśli nie będzie odpowiedzi?

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze