MZ: na szczepienia przeciw COVID-19 drugą dawką przypominającą zarejestrowało się 57 tys. osób

Autor: • Źródło: PAP17 września 2022 10:09

57 tys. osób zarejestrowanych na drugą dawkę przypominającą przeciw COVID-19 - poinformowało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. Dodało, że punkty szczepień zamówiły 612 tys. dawek szczepionki omikron BA.1.

MZ: na szczepienia przeciw COVID-19 drugą dawką przypominającą zarejestrowało się 57 tys. osób
Szczepienia boosterem. Aż 57 tys. zarejestrowanych chętnych. Fot. Adobestock
  • Od piątku na szczepienie drugą dawką przypominającą szczepionki przeciw COVID-19 mogą się zapisywać osoby powyżej 12 lat
  • Dotyczy to tych, którzy przyjęli podstawowy schemat szczepienia i pierwszy booster (dawkę przypominającą)
  • Szczepienie drugą dawką przypominającą można wykonać, jeśli od przyjęcia poprzedniej dawki minęły trzy miesiące

612 tysięcy zamówionych dawek szczepionki

- Liczba zaszczepionych 2 dawką Omikron BA.1: 7 tys. Liczba wystawionych terminów szczepień 2 dawką przypominającą: 520 tys. Liczba zamówionych dawek przez punkty szczepień: 612 tys. - wskazało w sobotnim wpisie na Twitterze Ministerstwo Zdrowie.

Dodano, że "na 2 dawkę przypominającą Omikron BA.1 zarejestrowało się 57 tys. osób".

W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że "nadal szczepienie podstawowe jest wykonywane wersją podstawową szczepienia, natomiast dawka pierwsza przypominająca w miarę dostępności już nowym preparatem, a drugą dawką przypominającą będziemy szczepić tylko i wyłącznie w wersji BA.1, a jak dojdzie wersja preparatu w kierunku BA.4 i BA.5, to wtedy będziemy wykorzystywali tę wersję".

Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorz Cessak informował 6 września, że badania wykazały, że nowe, tzw. adaptowane szczepionki, zapewniają większą liczbę przeciwciał zdolnych do neutralizacji wariantu omikron BA.1.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum