MZ: minister Niedzielski zwołał kolejny sztab kryzysowy - ogłoszenie we wtorek

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 października 2020 12:55

Minister Zdrowia Adam Niedzielski zwołał kolejny sztab kryzysowy. Informacje o wypracowanych rozwiązaniach w zakresie zwiększenia bazy łóżkowej i koordynacji opieki nad pacjentem w poszczególnych województwach będę podane we wtorek - powiedział rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

MZ: minister Niedzielski zwołał kolejny sztab kryzysowy - ogłoszenie we wtorek
- Przygotowujemy tu pewne rozwiązania. Jutro minister Niedzielski poinformuje dokładnie o wypracowanych rozwiązaniach - podał rzecznik MZ. Fot. Archiwum

W czasie poniedziałkowej konferencji prasowej rzecznik zwrócił uwagę, że wzrost zakażeń dotyczy wielu województw.

- Powyżej 200 nowych przypadków jest w Małopolsce, na Mazowszu i w województwie pomorskim - zwrócił uwagę Andrusiewicz.

Zaznaczył, że respiratorów dla pacjentów covidowych jest wystarczająca ilość - ponad 830.

- W tej chwili wykorzystanych jest 219. Nie grozi nam więc sytuacja, w której zabrakłoby respiratora - świadczył Andrusiewicz.

Poinformował, że minister zdrowia zwołał w poniedziałek kolejny sztab kryzysowy.

- Troską i celem zwołanych przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego sztabów jest koordynacja opieki nad pacjentem w poszczególnych województwach i możliwe zwiększenie w najbliższym czasie bazy łóżkowej - powiedział.

Na pytanie o izolatoria i o personel medyczny Andrusiewicz powiedział, że Ministerstwo Zdrowia jest w stałym kontakcie z w konsultantem krajowym w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii prof. dr. hab. Radosławem Owczukiem.

- Przygotowujemy tu pewne rozwiązania. Jutro minister Niedzielski poinformuje dokładnie o wypracowanych rozwiązaniach w zakresie zwiększenia zarówno bazy łóżkowej, jak i koordynacji opieki nad pacjentem w poszczególnych województwach, jak i dedykowaniu konkretnego personelu do opieki nad pacjentem - powiedział Andrusiewicz.

- Sądzę, że jutro będą podane kolejne decyzje - dodał.

W poniedziałek resort podał, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 2006 osób.

Nowe przypadki pochodzą z województw: mazowieckiego (336), małopolskiego (217), pomorskiego (202), wielkopolskiego (180), lubelskiego (172), podkarpackiego (142), łódzkiego (126), śląskiego (125), kujawsko-pomorskiego (109), podlaskiego (90), dolnośląskiego (87), lubuskiego (54), świętokrzyskiego (49), opolskiego (48), zachodniopomorskiego (41) i z warmińsko-mazurskiego (28).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum