MZ: minister Niedzielski rozmawiał przed wylotem z ministrem zdrowia Chorwacji

Autor: • Źródło: PAP06 sierpnia 2022 16:19

Przed wylotem do Chorwacji minister zdrowia Adam Niedzielski rozmawiał z ministrem zdrowia Chorwacji Villi Berosem na temat stanu zdrowia Polaków poszkodowanych w wypadku - poinformował resort zdrowia na Twitterze.

MZ: minister Niedzielski rozmawiał przed wylotem z ministrem zdrowia Chorwacji
Minister zdrowia Adam Niedzielski pilnie poleciał do Zagrzebia. Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
  • Minister zdrowia Adam Niedzielski rozmawiał przed wylotem do Chorwacji z ministrem zdrowia Chorwacji Vili Berosem na temat stanu zdrowia Polaków poszkodowanych w wypadku
  • Beros zapewnił, że "są pod najlepszą opieką"
  • w wypadku polskiego autokaru w Chorwacji 12 osób zginęło, a 32 zostały ranne, 19 z nich jest w ciężkim stanie

"Są pod najlepszą opieką"

"Minister @a_niedzielski rozmawiał przed wylotem do Chorwacji z ministrem @ViliBeros na temat stanu zdrowia Polaków poszkodowanych w wypadku. @ViliBeros zapewnił, że są pod najlepszą opieką. Jednocześnie złożył kondolencje z powodu śmierci tak wielu osób z polskiej pielgrzymki" - głosi wpis MZ na Twitterze.

Pielgrzymowali do Medjugorie

12 osób zginęło, a 32 zostały ranne, 19 z nich jest w ciężkim stanie, w wyniku wypadku polskiego autokaru, do którego doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia. Wszystkie ofiary wypadku to polscy obywatele, którzy pielgrzymowali do Medjugorje.

Do wypadku doszło ok. godz. 5.40 na autostradzie A4, w położonym na północ od Zagrzebia regionie varażdińskim, między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Jadący w kierunku Zagrzebia autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie - przekazała policja.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum