MZ: dzień informacyjny nt. działań UE w dziedzinie zdrowia

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 10 czerwca 2014 18:19

W czwartek (12 czerwca) w Ministerstwie Zdrowia odbędzie się Dzień Informacyjny Trzeciego Programu działań Unii w dziedzinie zdrowia (2014-2020) w czasie którego przedstawiciele Komisji Europejskiej (Agencji Wykonawczej ds. Konsumentów, Zdrowia i Żywności) zaprezentują główne założenia programu i planu pracy na 2014 r. ze szczególnym uwzględnieniem nowej procedury składania propozycji oraz zarządzania finansowego.

Program zdrowia jest kontynuacją poprzednich dwóch programów realizowanych od 2003 r. Jest to główny instrument finansowy Komisji Europejskiej, który służy wdrażaniu strategii UE w dziedzinie zdrowia. Program, poprzez współfinansowanie projektów i innych działań, ma na celu poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego obywateli UE. Ma także przyczynić się do zmniejszenia nierówności w tym zakresie między państwami członkowskimi Unii.

Priorytetami trzeciego programu zdrowia między innymi są promocja zdrowia, profilaktyka chorób z uwzględnieniem zasady "zdrowie we wszystkich politykach", ochrona obywateli UE przed poważnymi transgranicznymi zagrożeniami zdrowotnymi; zwiększenie innowacyjności, efektywności i stabilności systemów opieki zdrowotnej, ułatwienie obywatelom UE dostępu do lepszej i bezpieczniejszej opieki zdrowotnej.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum