×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

MZ: do 15 grudnia trwać będą konsultacje dotyczące map potrzeb zdrowotnych

Autor: MZ/Rynek Zdrowia11 listopada 2016 13:55Aktualizacja: 11 listopada 2016 13:58

Od 15 listopada do 15 grudnia br. Departament Analiz i Strategii Ministerstwa Zdrowia będzie prowadzić spotkania konsultacyjne dotyczące map potrzeb zdrowotnych.

MZ: do 15 grudnia trwać będą konsultacje dotyczące map potrzeb zdrowotnych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W związku z realizacją projektu systemowego pn. "Mapy potrzeb zdrowotnych - Baza Analiz Systemowych i Wdrożeniowych", współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w okresie od 15 listopada do 15 grudnia br. Departament Analiz i Strategii będzie prowadzić spotkania z udziałem krajowych i wojewódzkich konsultantów w ochronie zdrowia oraz z przedstawicielami wojewódzkich rad ds. potrzeb zdrowotnych, w celu skonsultowania wyników analiz, które stanowią podstawę tworzonych map potrzeb zdrowotnych - informuje Ministerstwo Zdrowia.

"Konsultacje dotyczą 30 grup chorób, które zostały zdefiniowane w projekcie. To dla nich powstają mapy. Uczestnicy spotkań ugruntują i usystematyzują wiedzę na temat sposobu rozumienia danych zawartych w mapach i zjawisk, które te dane przedstawiają. Dzięki temu unikniemy ewentualnych różnic interpretacyjnych" - wyjaśnia resorty zdrowia.

"Spotkania ze środowiskiem umożliwią wspólną weryfikację wniosków wynikających z analiz. Do tego niezbędna jest wiedza i doświadczenie ekspertów medycznych, które wynikają z ich codziennej praktyki klinicznej. Zgłaszane przez nich uwagi i wysuwane postulaty, są najbardziej aktualnym i ważnym z punktu widzenia systemu ochrony zdrowia źródłem informacji" - czytamy na stronie MZ.

Zaproszenie do konsultacji zostało przekazane do urzędów wojewódzkich oraz do konsultantów krajowych z prośbą o poinformowanie oraz zachęcenie do udziału konsultantów wojewódzkich z dziedzin zainteresowanych poszczególnymi grupami chorób.

Resort zdrowia zakłada, że mapy potrzeb zdrowotnych dla 30 grup chorób zostaną opublikowane do 31 grudnia 2016 r.

Więcej: www.mz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze