MZ: data likwidacji NFZ jest bezpieczna, projekt likwidacji będzie dostępny...

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 02 listopada 2016 19:10

W związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi planowanej daty likwidacji NFZ zapewniamy, że zmiana systemowa w tym zakresie nastąpi z dniem 1 stycznia 2018 roku. Aktualnie przygotowujemy projekt ustawy likwidującej NFZ - informuje resort zdrowia. Projekt zostanie przekazany do konsultacji publicznych w ciągu kilku tygodni.

MZ: data likwidacji NFZ jest bezpieczna, projekt likwidacji będzie dostępny...
Projekt ustawy likwidującej NFZ zostanie przekazany do konsultacji publicznych w ciągu kilku tygodni. Fot. Archiwum

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, Fundusz zostanie zlikwidowany 1 stycznia 2018 roku, czyli już po wprowadzeniu zakazu komercjalizacji publicznych szpitali, utworzeniu sieci szpitali i wprowadzeniu nowych zasad ich finansowania.

''Minister zdrowia, planując harmonogram zmian w systemie opieki zdrowotnej, celowo rozdziela poszczególne etapy reformy. Pozwoli to na sprawne przejście z jednego systemu do drugiego, bez zbędnych obciążeń dla pacjentów i innych uczestników systemu'' - czytamy na stronie internetowej resortu zdrowia.

Minister zdrowia jest w stałym kontakcie z pełniącym obowiązki prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Kolejne spotkanie, podczas którego zostaną poruszone zagadnienia związane z likwidacją Narodowego Funduszu, Zdrowia odbędzie się w tym tygodniu - zapewnia MZ.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum