MZ: będziemy chcieli testować nauczycieli na koronawirusa, gdy kolejne klasy wrócą do szkół

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 stycznia 2021 13:45

Będziemy chcieli przeprowadzić testy nauczycieli na obecność koronawirusa, jeśli zapadłaby decyzja o uruchamianiu kolejnych klas i ich powrocie do szkół - powiedział w poniedziałek (18 stycznia) rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

MZ: będziemy chcieli testować nauczycieli na koronawirusa, gdy kolejne klasy wrócą do szkół
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rzecznik MZ pytany podczas konferencji prasowej, czy planowane są kolejne testy po grupie nauczycieli, którzy już je przeszli przy uruchamianiu od poniedziałku nauki klas 1-3 w formie stacjonarnej w szkołach, zaznaczył, że taka decyzja nie zapadła, i jeśli będzie podjęta, to we współpracy z MEiN.

W ocenie Andrusiewicz nauczyciele mogą być traktowani jako grupa przesiewowa, która wykazała, że epidemia jest w Polsce na bardzo niskim poziomie. Zaznaczył, że wśród 134 tys. już zbadanych nauczycieli niecałe 2,6 tys. miało wynik pozytywny.

- To pokazuje, że skala zakażeń jest dość mała - powiedział Andrusiewicz. Jak dodał, jeśli jednak będzie decyzja o testach, zostaną one przeprowadzone.

- Jeżeli będzie taka potrzeba, biorąc pod uwagę nasze możliwości testowania, które obecnie wynoszą ponad 80 tysięcy, zawsze możemy przetestować grono pedagogiczne, które będzie powracało do szkoły - powiedział rzecznik MZ.

Podkreślił, że resort zdrowia jest w tutaj w ścisłym kontakcie z ministerstwem edukacji i nauki.

- Bedą zapadały pewnie kolejne decyzje - dodał.

Zaznaczył, że żadne dodatkowe testy nauczycieli, którzy już je przeszli nie są planowane.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze