MZ: Agnieszka Kister została nowym dyrektorem CSIOZ

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 maja 2020 11:52

Bartłomiej Wnuk zrezygnował ze stanowiska dyrektora Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Zastąpiła go Agnieszka Kister, dotychczasowa dyrektor departamentu e-Zdrowia w Ministerstwie Zdrowia - podał w sobotę (9 maja) resort.

Agnieszka Kister została nowym dyrektorem CSIOZ; FOT. PTWP

Ministerstwo poinformowało, że wraz z Agnieszką Kister do CSIOZ przechodzi część zadań realizowanych dotychczas przez departament e-Zdrowia w Ministerstwie Zdrowia.

- Serdecznie dziękuję Bartłomiejowi Wnukowi za olbrzymi wkład pracy w budowę całego segmentu informatycznego projektu e-zdrowia. Agnieszka Kister, która już od dłuższego czasu współpracowała z Bartłomiejem Wnukiem i doskonale orientuje się we wszystkich projektach e-zdrowia, w sposób płynny przejmuje kierowanie CSIOZ - podkreślił, cytowany w informacji resortu, wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Wnuk rozpoczął pracę w CSIOZ w kwietniu 2018 r., z końcem maja tego samego roku objął stanowisko dyrektora. Jego zadaniem było przygotowanie Centrum do kluczowych wdrożeń w ramach projektu e-zdrowia. MZ wskazuje, że dzięki pracy całego zespołu CSIOZ pod kierownictwem Bartłomieja Wnuka w pełni wdrożona została jedna z największych e-usług administracji publicznej w Polsce tj. e-recepta.

Katarzyna Lechowicz-Dyl (PAP)

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum