MSZ: zakaz połączeń lotniczych z Francją - zniesiony

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 września 2020 13:19

Francja wprowadziła rozwiązania gwarantujące, że do samolotów będą wpuszczane wyłącznie osoby z ujemnym wynikiem testu na obecność koronawirusa, w związku z tym zakaz połączeń lotniczych z tym krajem został zniesiony - wynika z informacji MSZ.

MSZ: zakaz połączeń lotniczych z Francją - zniesiony
Bez Francji lista obejmuje 29 państw z zakazem połączeń lotniczych Fot. Archiwum

Listę krajów, z którymi wykonywanie pasażerskich połączeń lotniczych jest zakazane, wskazuje obowiązujące od 15 września rozporządzenie Rady Ministrów. Zawiera ono jednocześnie zastrzeżenie, że zakazu nie stosuje się m.in. do lotów z państw, "które notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2".

Zgodnie z tym samym rozporządzeniem, wykaz państw, które notyfikowały takie rozwiązania ogłasza Minister Spraw Zagranicznych. W specjalnym obwieszczeniu minister wskazał Francję, jako państwo, które notyfikowało wprowadzenie przewidzianych rozporządzeniem rozwiązań. Oznacza to, że zakaz połączeń lotniczych z Francją nie obowiązuje.

Bez Francji lista obejmuje 29 państw: Belize, Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę, Brazylię, Bahrajn, Hiszpanię, Izrael, Katar, Kuwejt, Libię, Argentynę, Chile, Gwatemalę, Honduras, Irak, Kolumbię, Kostarykę, Liban, Malediwy, Mołdawię, Namibię, Panamę, Paragwaj, Peru, Surinam, Wyspy Zielonego Przylądka, USA, Boliwię i Bahamy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum