MSZ: Polska członkiem międzynarodowej Komisji Środków Odurzających

Autor: PAP, MSZ/Rynek Zdrowia • • 09 maja 2019 21:16

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że podczas posiedzenia Rady Gospodarczej i Społecznej ONZ (ECOSOC) 7 maja br. w Nowym Jorku Polska została wybrana przez aklamację do Komisji Środków Odurzających na kadencję 2020-2023.

MSZ: Polska członkiem międzynarodowej Komisji Środków Odurzających
Komisji Środków Odurzających obraduje dwa razy do roku w siedzibie ONZ w Wiedniu; FOT. Arch. RZ

Oprócz Polski nowymi członkami Komisji Środków Odurzających (Commission on Narcotic Drugs - CND) z Grupy państw Europy Środkowej i Wschodniej (EEG) zostały: Ukraina i Węgry.

- Wybór do CND stanowi potwierdzenie profesjonalizmu polskich instytucji państwowych i ekspertów w dziedzinie przeciwdziałania narkomanii, kontroli środków odurzających i walki z nielegalnym handlem narkotykami - podaje MSZ w komunikacie.

Resort przypomina, że Komisja Środków Odurzających to jedna z tzw. komisji funkcjonalnych ECOSOC. W jej skład wchodzą 53 państwa, w tym sześć z Europy Środkowej i Wschodniej.

Komisja nadzoruje implementację międzynarodowych regulacji dotyczących kontroli nad środkami odurzającymi, analizuje globalne zagrożenia wynikające z produkcji, handlu i zażywania środków odurzających, jak również wyznacza międzynarodowe standardy i zasady współpracy w zakresie przeciwdziałania światowemu problemowi narkotykowemu. Komisja obraduje dwa razy do roku w siedzibie ONZ w Wiedniu.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum