MSWiA: nie brakuje miejsc do kwarantanny, izolatoriów oraz tzw. hoteli dla medyków

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 kwietnia 2020 19:02

Jednym z zadań wojewodów jest organizacja miejsc do kwarantanny zbiorowej, izolatoriów oraz tzw. hoteli dla medyków. Praca wykonana w ostatnim czasie skutkuje tym, że jesteśmy przygotowani na kolejne tygodnie walki z koronawirusem - przekazał wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

Fot. Flickr/Abel Cheung (CC BY-SA 2.0); zjęcie ilustracyjn e

Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji o organizacji miejsc do kwarantanny zbiorowej, izolatoriów oraz hoteli dla medyków poinformował w niedzielę na Twitterze. "Jednym z zadań wojewodów w #ZarządzanieKoronakryzysowe jest organizacja miejsc do kwarantanny zbiorowej, izolatoriów oraz tzw. hoteli dla medyków. Praca wykonana w ostatnim czasie skutkuje tym, że jesteśmy przygotowani na kolejne tygodnie walki z koronawirusem" - napisał.

Wskazał, że w 239 obiektach dostępne jest 10 477 miejsc do przeprowadzenia kwarantanny dla osób zagrożonych zakażeniem koronawirusem. "Obecnie wykorzystywane jest 2 089 miejsc (19 proc.)" - podkreślił.

Zaznaczył także, że w 76 obiektach dostępne jest 7 557 miejsc do izolacji chorych na COVID-19. Według informacji przekazanych przez wiceszefa MSWiA obecnie wykorzystywane jest 460 miejsc.

Dodał również, że w 37 obiektach dostępne jest 3 718 miejsc hotelowych dla personelu medycznego zaangażowanego w zwalczanie koronawirusa, z których obecnie wykorzystywane jest 466.

Bartłomiej Figaj (PAP)

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum