MEiN uchyla rozporządzenie ws. ograniczeń pandemicznych dla uczelni. Studenci wrócą na zajęcia

Autor: oprac. IB • Źródło: MEiN, Rynek Zdrowia13 sierpnia 2021 18:55

Z dniem 15 sierpnia nastąpi zniesienie czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni i podmiotów prowadzących kształcenie doktorantów wprowadzonego na okres od dnia 27 lutego 2021 r. do dnia 30 września 2021 r. - podało w piątek MEiN.

MEiN uchyla rozporządzenie ws. ograniczeń pandemicznych dla uczelni. Studenci wrócą na zajęcia
MEiN przewiduje powrót do realizacji kształcenia w siedzibach uczelni Fot. Shutterstock
  • Od nowego roku akademickiego 2021/2022 MEiN przewiduje powrót do realizacji kształcenia w siedzibach uczelni
  • Przywraca się możliwość kierowania nauczycieli akademickich na badania okresowe lub badania w celu wydania orzeczenia o potrzebie udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia
  • W przypadku zwiększenia się liczby zachorowań na COVID-19 możliwe będzie ponowne wprowadzenie ograniczeń, w tym kształcenia w trybie hybrydowym, a w skrajnym przypadku również powrót do kształcenia zdalnego

Jak podało w piątek na swojej stronie internetowej Ministerstwo Edukacji i Nauki, uchylone zostało rozporządzenie z dnia 25 lutego br. ws. czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19.

Powrót do realizacji kształcenia w siedzibach uczelni

 Oznacza to, że od nowego roku akademickiego 2021/2022 MEiN przewiduje powrót do realizacji kształcenia w siedzibach uczelni, a w przypadku doktorantów również w innych podmiotach prowadzących to kształcenie.

W przypadku zwiększenia się liczby zachorowań na COVID-19 możliwe będzie ponowne wprowadzenie ograniczeń w funkcjonowaniu niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki, w tym m.in. kształcenia w trybie hybrydowym, a w skrajnym przypadku również przez powrót do kształcenia zdalnego.

Wracają badania okresowe dla nauczycieli akademickich

W związku z uchyleniem ograniczeń zostanie przywrócona możliwość przeprowadzania ocen okresowych nauczycieli akademickich, a także kierowania nauczycieli akademickich na badania okresowe lub badania w celu wydania orzeczenia o potrzebie udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia.

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum