MEN o nauce w dobie koronawirusa: 15 placówek pracuje w trybie mieszanym, a 54 w trybie zdalnym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 września 2020 17:58

Nauka stacjonarna, według stanu na czwartek (3 września) odbywa się w prawie 100 proc. placówek oświatowych; wyjątkiem jest 15 placówek, które pracują w trybie mieszanym i 54, które pracują w trybie zdalnym - poinformowała rzecznik resortu edukacji Anna Ostrowska.

MEN o nauce w dobie koronawirusa: 15 placówek pracuje w trybie mieszanym, a 54 w trybie zdalnym
15 szkół pracuje w trybie mieszanym, 54 w trybie zdalnym. Fot. pixabay

- Zgodnie z informacjami uzyskanymi od kuratorów oświaty na podstawie danych od dyrektorów, 3 września w trybie stacjonarnym pracowało blisko 48,5 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, co oznacza prawie 100 procent placówek pracujących w tradycyjny sposób (99,86 proc.) - przekazała Ostrowska.

Poinformowała, że nauka w trybie mieszanym odbywa się - według stanu na czwartek - w 15 placówkach, czyli 0,02 proc. wszystkich szkół i placówek. W 54 przypadkach w skali całego kraju nauka realizowana była w trybie zdalnym, jest to 0,11 proc. wszystkich placówek.

- Dane te dotyczą szkół i placówek, w których powiatowa inspekcja sanitarna - po szczegółowym przeanalizowaniu sytuacji - wydała zgodę na pracę szkoły w innym, niż stacjonarny tryb nauki - zaznaczyła Ostrowska.

Przypomniała, że po otrzymaniu pozytywnej opinii powiatowego inspektora sanitarnego i zgody organu prowadzącego dyrektorzy mogą wprowadzać model mieszany pracy szkoły (gdy część uczniów uczy się w szkolnym budynku, a część w domu) lub w pełni nauczanie zdalne. - Są to elastyczne rozwiązania, które mogą być odpowiednio dostosowywane do skali zagrożenia i potrzeb z tym związanych oraz możliwości organizacyjnych - wskazała rzecznik MEN.

W środę resort informował o 12 placówkach, które pracują w trybie mieszanym i 47, które przeszły na naukę zdalną.

PAP - Karolina Mózgowiec

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum